ОРІГАМІ


Чому Ваша дитина навчиться у цьому напрямку школи?

Гурток «Орігамі» Керівник гуртка-методист Cтандрет Г.Н. Відтепер оволодіти мистецтвом квілінгу та орігамі можна і в КЗ ТМР «СЮТ». Тут з 2011 року діє гурток «Квілінг та орігамі (паперопластика)», який очолює талановитий, творчий педагог керівник гуртка-методист Стандрет Галина Несторівна. В гуртку займаються учні 1-8 класів. На заняттях гуртка діти знайомляться з видами паперу, історією виникнення мистецтва, вивчають базові форми, набувають навички виготовлення деталей і заготовок для створення композицій. На першому році занять вихованці вивчають більш прості елементи, створюють прості композиції і сувеніри. В подальшому роботи ускладнюються, стають досконалішими і вибагливішими. Це потребує значної праці і зусиль, але кінцевий результат порадує не лише гуртківців, а й їхніх близьких. Заняття оригамі та квілінгу мають величезне значення у розвитку конструктивного мислення дітей, їх творчої уяви, художніх смаків. Оригамі сприяє концентрації уваги, стимулює розвиток пам’яті, знайомить дітей з основними геометричними фігурами, розвиває здібності працювати руками під контролем свідомості, вдосконалює дрібну моторику рук, точні рухи пальців. Систематичні заняття орігамі гарантія всебічного розвитку дитини, успішного навчання у школі. Ця робота надзвичайно цікава, вихованці працюють у дружньому колективі, вчаться допомагати один одному, стимулюють один одного. Це творча робота, що сприяє розвитку художнього мислення, фантазії і креативності, адже мистецтво квілінг не має меж. Це дозволяє створювати все нові й нові образи і форми.


Квілінг - це мистецтво створювати плоскі композиції або ж об'ємні вироби зі смужок, які робляться з паперу. Також квілінг ще називають "паперовою філігранню". Композиції в квілінгу складаються з паперових відрізків однотипної або різної форми, які в свою чергу прикріплені до основи або склеєні між собою. Тонкі смужки паперу скручуються в рулони (ще їх називають ролами), яким потім дають злегка розвернутися і в кінцевому підсумку надають їм бажану форму. З паперових спіралей створюють квіти та візерунки, які потім використовують зазвичай для прикраси листівок, альбомів, подарункових упаковок, рамок для фотографій. Мистецтво прийшло в Україну з Кореї. Як хобі також популярно в Німеччині, Англії та Америці. Квілінг – це простий і дуже красивий вид рукоділля, що не вимагає великих витрат. Вироби з паперових стрічок можна використовувати також як настінні прикраси або навіть біжутерію. Однак є й інші способи квілінга, які мають свої особливості, а також прийоми. Приміром, є модульні мозаїка. Модульна мозаїка – це композиція, в якій присутні однаково скручені спіралі, квілінг з коротких смужок. Також може бути присутнім об'ємне скручування паперу. Квілінг дозволяє абсолютно під іншим кутом дивитися на здавалося б, абсолютно звичайний папір.


Гуртківці мають можливість створювати тематичні композиції: до Нового року, Дня Валентина, 8 Березня, Великодня тощо. Робота з папером корисна тим, що добре розвиває дрібну моторику рук, вчить розрізняти кольорову гамму і поєднувати кольори гармонічно. В процесі роботи діти також вивчають низку елементів і іншого "паперового" мистецтва – орігамі. Це зокрема тематичні роботи, а також вивчення нових форм "об'ємного" орігамі. Тож роботи не початий край, є можливість досконало опанувати ще такий юний в Україні вид творчості. Головне бажання і прагнення вдосконалити світ нехай дитячими, але такими неперевершеними мистецькими роботами. Вихованці гуртка - призери обласної виставки науково - технічної творчості молодших школярів, переможці станційних і міських змагань та виставок. Також в гуртку проводяться міжгрупові технічні конкурси та вікторини. В класі, в якому займається гурток, організована постійнодіюча виставка дитячих робіт, де представлені роботи кращих виконавців гуртка. Керівник гуртка тісно співпрацює з керівництвом та вчителями початкової школи ТЗОШ 26, 11, 19, 29 та іншими школами м. Тернополя, з батьками учнів. Вихованці, які пройшли повний курс орігамі отримують сертифікати, свідоцтва про позашкільну освіту. Більш детально про гурток можна дізнатися на сайті. https://halyastandret.blogspot.com/ https://www.facebook.com/halyastandret https://plus.google.com/+%D0%93%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%82 https://www.youtube.com/channel/UC4fp6ocTrVgTklupOtVStoQ Ласкаво просимо в дивовижний світ паперу і кольору! Запрошуємо на заняття Пн.-Чт. 14.00 - 18.30 каб. №224.


Викладачі


СТАНДРЕТ ГАЛИНА НЕСТОРІВНА

СТАНДРЕТ ГАЛИНА НЕСТОРІВНА


Дізнатись

Досягнення наших учнів

Фотогалерея