Чемпіонат України серед юніорів, юнаків радіокеровані моделі, класи позашляхових та шосейних перегонів, присвячений 30-й річниці Незалежності України ІV-го рангу.


 З 19 по 24 серпня 2021 р в Одесі в Дитячому Центрі Чайка всьоме відбувся Чемпіонат України серед юніорів, юнаків радіокеровані моделі, класи позашляхових та шосейних перегонів, присвячений 30-й річниці Незалежності України ІV-го рангу.

На змаганнях були представлені 150 моделей 84 спортсменів з 11 областей України, які стартували в 3 класах позашляхових і 9 класах шосейних перегонів. Вік учасників коливався від 7 до понад 60 років. Були і починаючі юніори, і швидко прогресуючі юнаки, і досвідчені спортсмени. Тернопільську область представляла команда  КЗ ТМР «Станція юних техніків» в основному юніорами віком до 14 років і здобула 6 командне місце в загальному заліку, а окремі її представники були нагороджені дипломами, медалями та кубками. Наконечний Віктор (1 місце в класі РЦБ, 2 місце в класах РЦЕ 10 Стандарт,  2 місце ДТМ 10 Стандарт юнаки).Ніконенко Андрій (1 місце в класі РЦЕ 10 Стандарт).

 Комунальний заклад Тернопільської міської ради  «Станція юних техніків» за роки діяльності завдяки роботі талановитого тренера Пекальчука М.П. виховала цілу плеяду кандидатів та майстрів автомодельного спорту. У 2019 році за перемогу у Чемпіонаті України в шосейних перегонах клас РЦЕ-10 стандарт звання майстра спорту було присвоєно Давидяку Денису. Підростає та набирається досвіду нове покоління гуртківців Наконечний Віктор, Ніконенко Андрій, Загалюк Вадим, Кіндюх Євген, які під керівництвом свого тренера та керівника гуртка автомоделювання Процика А.Я. на етапах змагань Кубку України здобували призові місця, а у своїх вікових категоріях на Чемпіонатах України навіть перемоги. Роблять перші кроки в цьому спорті і зовсім юні учасники Загалюк Яна, Ніконенко Юрій, які в цьому році вперше спробували свої сили на представницьких змаганнях. В цьому році та минулих роках наші спортсмени гідно представили нашу область на змаганнях в містах Києві, Одесі, Миколаєві, Львові, Харкові.

Слід зазначити, що автомодельний спорт це не тільки яскраве та азартне видовище заїздів швидкісних машин, яке звичайно вимагає від спортсменів вміння швидко і коректно вести боротьбу з іншими учасниками, правильно і точно проходити повороти. Необхідно також досконало знати будову своєї машини, постійно підтримувати її боєздатному стані, усувати поломки. Тобто потрібно працювати і руками, і головою.

На жаль серйозною перепоною для ще швидшого росту наших спортсменів є відсутність можливості для повноцінного тренування і відточування своєї майстерності. Якщо забезпечення машинами, на яких змагаються їхні діти, батьки намагаються взяти на себе, то виділити ділянку рівного асфальту для тренувань влітку та певний обсяг коврового покриття для їзди у приміщеннях без сторонньої допомоги на даний момент не реально.  А це ставить їх у не рівні умови з представниками інших областей України, які таку можливість мають і регулярно нею користуються. Сподіваємось, що на Тернопільщині знайдуться небайдужі спонсори та меценати і з їхньою допомогою наші земляки не тільки будуть здобувати перемоги по усій Україні, а й буде змога провести змагання у нашій області, популяризуючи нашу маленьку Батьківщину.

Коментарі ()