ДЛЯ БАТЬКІВ


 

Як постійний крик на дитину, впливає на її здоров’я. Не робіть цього!

Виховання дітей — це досить захоплюючий процес, який потребує багато терпіння, витримки та знань.

Якщо дитина розуміє тільки після крику, значить десь пішов перекіс.

Постійний крик негативно впливає на дитячу психіку і викликає у дітей агресію, скутість та невпевненість в собі.

Як крик впливає на дитину.

 1. Коли ми починаємо кричати на свою дитину, її організм виробляє велику кількість гормону стресу, тіло стає напруженим, а думки заблоковані.
 2. Мозолисте тіло, яке з’єднує дві півкулі мозку, зменшується. Результатом цього є зменшення кровопостачання мозочка, зниження мозкової активності, погіршення пам’яті та уваги. Емоційна рівновага у дітей порушується.
 3. Починаються поведінкові проблеми у підлітків та депресивні стани у малюків. Вони перестають навчатися, починають брехати та вступають в конфліктні ситуації.
 4. Самооцінка знижується, дитина стає замкнута та починає думати, що вона нікому не потрібна.

Такі серйозні травми не виправиш подарунками та обіймами.Чому ж батьки не стримуються та кричать на дітей.

 1. Батьки не можуть впоратися зі стресовою ситуацією, втрачають контроль над емоціями та виливають весь негатив на своїх найрідніших.
 2. Тому, що їхні батьки робили так само, вирішували ситуації криком та скандалом. Це наслідок поведінки та атмосфери в їх родині, коли вони були дітьми.

Що робити, щоб перестати кричати на дитину.

 1. Проаналізуйте ситуацію, що саме Вас дратує. Можливо Ви себе погано почуваєте, незібрані та роздратовані.
 2. Перед тим як спалахнути, зупиніться, зробіть декілька глибоких вдихів або вийдіть з кімнати.
 3. Не вимагайте забагато. Це ще незріла дитина, і вона не може бути такою ідеальною, як Вам хочеться.

Запам’ятайте, саме Ви є взірець для наслідування, підтримка і опора для свого малюка.

 

 

Як правильно обрати гурток для дитини: поради експертів

 

Гурток для дитини / Колаж "Сім'ї 24"

 

Почати, мабуть, варто з аналізу того, до чого, на ваш погляд, у вашого сина або дочки є здібності, схильності, що їх цікавить. Не обов'язково, щоб у дитини був талант до чого-небудь. Оскільки в більшості випадків ми переслідуємо ціль організації дозвілля дитини, емоційної розрядки від нагромадженої за день напруги, іноді доцільно вибрати вид діяльності, до якого у дитини немає ніяких здібностей, але зате є бажання займатися.

Батьки повинні під час вибору гуртка брати до уваги рівень розвитку та бажання дитини. Проте малеча не зможе одразу точно обрати направлення, тому найкращий спосіб відбору гуртка – багато спроб та можливість експериментувати.

"До 10 років дитина лише шукає себе та форму свого захоплення. З 12 років вже можна включати внутрішню мотивацію на те, щоб дитина займалась однією справою і намагалась досягти успіху», – пояснює членкиня Професійної Асоціації дитячих аналітичних психологів Катерина Гольцберг виданню "УП.Життя".Вона наголошує, що малеча повинна зрозуміти, як це – займатися тим чи іншим спрямуванням, щоб обрати щось. "Якщо дитина зацікавилась якимось спрямуванням, є сенс відвідати кілька пробних уроків з різними напрямами", – додала психологиня.

Небезпека вибору "не того" гуртка?

За словами Катерини Гольцберг, в її практиці часто зустрічаються діти перевантажені гуртками, від яких вони не можуть відмовитися. "А все через те, що батьки намагаються заздалегідь "записати" дітям різноманітні опції, на випадок, що ці навички знадобляться їм у житті", – зазначає експертка.

Тож, найбільша небезпека у цьому – нереалізовані амбіції батьків. Адже часто дорослі не помічають, як нав'язують чадам свої нездійснені мрії або шляхи успіху.Дитині може абсолютно не імпонувати такий вибір, але вона продовжує відвідувати заняття, щоб не образити маму чи тата. Якщо дитині не подобається гурток, вона починає саботувати: вдавати, що забула, перепутала дні, погано почувається і тд.

Як правильно розподілити навантаження? Катерина Гольцберг акцентує увагу на тому, що неправильно заповнювати весь час дітей лише корисними заняттями. Бо малеча повинна мати час на байдикування.Дитяча лікарка Анастасія Бикова-Шелевицька акцентує увагу на важливості вільного часу для здорового самопочуття дитини, який має займати 2-2,5 годинина день.

 

Як зрозуміти, що дитина перевантажена гуртками

Експертка у сфері педіатрії Анастасія Бикова-Шелевицька називає перші симптоми, які мають сповістити батьків про перевантаження дитини:

аномальна втома (дуже важко прокидатись, виконувати прості завдання);

 • часті головні болі, запаморочення;
 • болі в животі;
 • симптоми з боку серцево-судинної системи (тахікардія, біль за грудиною);
 • пригнічений настрій;
 • відсутність бажання спілкуватися з однолітками та батьками;
 • часті хвороби;
 • проблеми зі сном;
 • можливе зниження успішності в школі;

"Краще зупинитися на двох напрямках"

Експерти заявляють, що кожна дитина має нахил до конкретних здібностей, але для одних – це фізичне направлення, а для інших – інтелектуальне. Тож при виборі кількох гуртків потрібно дотримуватися балансу.

 


Оберіть для дитини 1-2 гуртки

Рекомендуємо зупинитися на двох напрямках, коли одні заняття розвивають фізичні можливості, а інші передбачають інтелектуальну діяльність. До того ж, для того, щоб дитина із задоволенням відвідувала гуртки у неї повинна бути правильна мотивація. А з правильно обраним заняттям дитина зможе не просто отримати якісь навички, а й відчути успіх та вдачу.

 

 

 

                               

Коментарі ()

 1. Вероніка 02 червень 2020, 09:54
  Добрий день, неможливо подати заяву щоб зареєстувати сина на гурток
  1. Адміністратор 03 червень 2020, 06:39
   Доброго дня! Необхідний пакет документів одни із батьків повинен принести особисто в заклад, в робочі дні з 9-00 до 15-00! Заява заповнюється в закладі!